در این گزارش قصد داریم دانستنی هایی جالب از معنی گوگل گرفته تا مخترع و زمان شروع به کار گوگل را در اختیار شما قرار دهیم.

معنی گوگل چیست؟

گوگل بر گرفته شده از کلمه گوگول به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است که توسط میلتون سیروتا پسر خواهر ادوارد کاسنر ریاضیدان آمریکایی اختراع شده و در کتاب «ریاضیات و تخیل» نوشته شده است.هدف لری و سرگئی از انتخاب این واژه این بود تا نشان دهند قرار است مأموریتی را به اجرا رسانند که هدف آن سازماندهی انبوهی از اطلاعات وب است.معنی واژه Google - گوگل چیست؟ + تاریخچه در ایرناکمعنی واژه Google - گوگل چیست؟ + تاریخچه در ایرناک

کلمه google

کلمه یا واژه " Google " از کلمه " Googol " گرفته شده است که گفته می شود این نیز تنها به دلیل غلط املایی رخ داده است. با این وجود واژه " Googol " توسط "میلتون سیروتا " معروف اختراع شده است و طبق گفته ها گوگل از این کلمه برای ایجاد اطلاعات آنلاین و بی پایان استفاده نموده است.

یکی از شناخته شده ترین شرکت های جهان متعلق به " گوگل " است که امروزه از ارزش بالایی در جهان برخوردار است و طبق آخرین آمار چهارمین شرکت با ارزش جهان است. با این وجود این شرکت توانست با ایده خود ، ده ها ایده دیگر را نیز اجرا و عملی سازد و در دنیای امروز دیگر کسی وجود ندارد که از گوگل استفاده نکرده باشد و این برای عامیان مردم شناخته شده است.

گوگل یعنی چی؟

اما شاید تاکنون برای هر یک از ما شاید پیش آمده باشد که اصلا " Google " به چه معناست و چگونه و در چه زمانی ایجاد شده است. با این وجود در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی ایرناک قصد داریم شما را با شرکت گوگل کمی بیشتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

دانستنی های گوگل

تاریخچه گوگل و دانستنی های آن

فرهنگ خودمانی

گوگل از جهت فرهنگ شرکت داری غیررسمی و خودمانی خود شناخته شده است. در فهرست بهترین شرکت های برای کار در مجله فورچون ، گوگل در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ در رتبه اول و در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ چهارم بود.فلسفه شرکت گوگل بر پایه اصولی خودمانی همچون «شما می توانید بدون شرارت پول به دست آورید» ، «شما می توانید بدون کت و شلوار جدی باشید» و «کار کردن باید چالش انگیز و چالش باید شوخی و سرگرمی باشد» استوار است.[۵۰]

پروژه گوگل

پروژه گوگل نیز توسط دو دوست از دانشگان استنفورد با نام های " لاری پیج " و " سرجی برین " که دو دانشجو دکترا بودند ، در سال 1996 میلادی کلید خورد و امروزه این شرکت بزرگ دارای وسعت و گستردگی فراوانی است و به نحوی به کمک انسان ها آمده است و هر شخصی با وسیله ای که می تواند به اینترنت متصل شود ، از گوگل می تواند استفاده کند و پاسخ تمام سوالات خود را بصورت اینترنتی و آنلاین دریافت نماید.

مدیر فعلی گوگل

در حال حاضر ساندار پیچای اداره شرکت گوگل را بر عهده دارد و سرگئی برین و لری پیج ، به صورت مشترک مالک و مؤسس شرکت آلفابت (که شرکت گوگل نیز زیر مجموعه آن هست) را به عهده دارند. اریک اشمیت مدیر عامل و مدیر اجرایی سابق گوگل و از اعضای مجمع گردانندگان شرکت اپل نیز است.

ایرانی های گوگل

در گوگل اشخاص ایرانی نیز دارای پست های کلیدی و مدیریتی هستند ، از جمله امید کردستانی که نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی در شرکت اینترنتی گوگل است. امید کردستانی به همراه سالار کمانگر ترانه رضوی ، رضا به فروز ، مایک جزایری ، شیرین اسکوئی و شمیم صمدی هشت مدیر بلندپایه ایرانی تبار شرکت گوگل هستند.

معنی واژه Google - گوگل چیست؟ + تاریخچه
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,070